Prices Exclude VAT
Non-Stock Item* - 4-5 days delivery approx
Vintage Range Rustic Brass Switches & Sockets, XRB - Single Blank Plate
SKU: XRB.131
Regular price
£19.02 GBP
Sale price
£23.77 GBP
On Sale
Description
Vintage Range Rustic Brass Switches & Sockets, XRB
Single Blank Plate from the Vintage Range in Black.
| Stock Code | XRB.131 |
| Range | Vintage Range |
| Range and Finish | Vintage Range Rustic Brass Switches & Sockets, XRB |
| Category | Blank Plates |
| Sub Category | Blank Plates |
| Insert Type | Single Blank Plate |
| Switch Finish | Black |
| Trim | Black |
| Plate Height | 88 mm |
| Plate Width | 88 mm |
| Hole Center | Box Fixing = 60.3 mm |
| Operating Temp. | -5°C - 40°C |
| Standard | BS 5733 |
Indoor use only
Box Contains: Electrical wiring accessory and all fixing screws and fasteners. Wall box NOT included.
Non - Stock Item 5-7 days Delivery Approx.